1368384

ریکاوری فیلم دوربین مدار بسته – بازگردانی

مدت زمان مطالعه : ۷ دقیقه

دلیل اصلی وجود سیستم های امنیتی مثل دوربین مدار بسته در منزل، ایمن نگه داشتن خانه و خانواده است. با این حال، این فقط در مورد خانه های ما صدق نمی کند. همچنین ممکن است در مؤسسات تجاری و سایر اماکن عمومی نیز مورد استفاده قرار گیرد. اما اگر مشکلی پیش آمد باید بدانید که چگونه فیلم های از دست رفته را از دوربین های امنیتی بازیابی کنید، در این مقاله به نحوه بازگردانی یا به اصطلاح ریکاوری فیلم دوربین مدار بسته بپردازیم.

بله، شاید شما بهترین سیستم دوربین مداربسته را تهیه کرده باشید. اما هارد شما ویدیو های ضبط شده به هر دلیلی را از دست داده است به هرحال تکنولوژی این مشکلات رانیز دارد و نمی توان از این امر جلوگیری کرد که دستگاه ها و تجهیزات در بعضی مواقع دچار نقص شوند. به همین دلیل شرکت های معتبر بر روی محصولات خود گارانتی ، پشتیبانی و دیگر خدمات پس از فروش را به مصرف کننده ارائه می دهند.

اهمیت یادگیری ریکاوری فیلم دوربین مدار بسته :


چرا ضبط فیلم های دوربین مدار بسته مهم است؟ فیلم های ذخیره شده در سیستم های دوربین امنیتی به حل جرایم کمک می کنند. به عنوان مثال ، خانه شما مورد سرقت قرار می گیرد (زیرا سارقینی وجود دارند که علیرغم حضور دوربین های مدار بسته ، باز هم برای ارتکاب جرم و جنایت ترسی ندارند).

 

وقتی دوربین های امنیتی خود را بررسی کردید ، نمی توانید فیلم ذخیره شده زمان وقوع آن جنایت را پیدا کنید. آیا دوربین امنیتی شما در آن لحظه روشن بوده است؟ طبیعتاً اینطور نیست. بنابراین ، هیچ تصوری از هویت سارق و نحوه وقوع آن نخواهید داشت.

 

یکی دیگر از جنایات همچنان حل نشده و کسی چه می داند ، ممکن است “حمله” دوم نیز رخ دهد. با این حال ، اگر فیلم های ضبط شده را دارید ، می تواند به عنوان مدرک استفاده شود و به دستگیری مجرم منجر شود. بنابراین برای حل جرم کاربرد دارد.

 

بنابراین ، هنگامی که مشکل این چنین اتفاق می افتد چه کاری انجام می دهیم؟ به خصوص اگر فیلم هایی دارید که در دوربین های امنیتی منزل “گم شده اند”. در اینجا چند نکته در مورد چگونگی حل این مسئله آورده شده است. در ادامه بخوانید و بدانید که چگونه می توانید فیلم های از دست رفته را از دوربین های امنیتی بازیابی کنید

 

چه عواملی باعث از بین رفتن فیلم در دوربین های مدار بسته می شود؟


قبل از حل مسئله در مورد از دست دادن ویدیو ، ابتدا به ما بگویید که چرا این اتفاق می افتد. دلایل مختلفی برای از بین رفتن ویدیو وجود دارد.

یکی از دلایل آن مشکلات نرم افزاری یا سخت افزاری است. مواردی وجود دارد که روی فیلمهای ذخیره شده تأثیر می گذارد ، بنابراین آن را خراب می کند یا منجر به از بین رفتن این فیلم ها و تصاویر می شود.

گذشته از مشکلات نرم افزاری یا سخت افزاری ، از بین رفتن فیلم امنیتی دوربین نیز ممکن است به دلیل منبع تغذیه ، سیم کشی و اتصال به اینترنت باشد.

عامل خطای انسانی نیز وجود دارد. به عبارت دیگر ، مواقعی وجود دارد که به طور تصادفی برخی از فیلم های ضبط شده بر روی دوربین های امنیتی خود را حذف می کنیم.

مشکل از بین رفتن ویدئوی دوربین امنیتی نیز ممکن است به دلیل نقص دید مادون قرمز شب ، سیستم عامل قدیمی ، از بین رفتن سیگنال رادیویی یا خرابی درایو دیسک سخت باشد.

 

روش های بازیابی فیلم ها در دوربین مدار بسته


اکنون ما از اهمیت فیلم های دوربین های مدار بسته و دلایلی که در گم شدن آن وجود دارد ، آگاه هستیم. حال ، با ما درمورد روش های مختلف در مورد چگونگی بازیابی این فیلم های از دست رفته و حل مسئله گم شدن ویدیو ، بیاموزید

 

بازیابی فیلم ها از پشتیبان گیری (( BackUp


می توانید فیلم ها را از نسخه پشتیبان تهیه کنید. به همین دلیل است که شما باید هنگام تنظیم و نصب ، نسخه پشتیبان تهیه فیلم ها و تصاویر دوربین مدار بسته خود را در درایو خارجی حفظ کنید. می توانید این فیلم های گمشده را از آنجا بازیابی کنید.

یک کار خوب برای نجات فایل ها رخیره در درایوهای ابری است. اگر در فضای ابری ذخیره کنید با مشکل حذف تصادفی یا موارد دیگر در مورد از بین رفتن فیلم روبرو نخواهید شد.

همچنین فضای بیشتری را در دستگاه ضبط دوربین امنیتی شما باقی می گذارد. فضای ذخیره سازی ابری همچنین امکان دسترسی آسان به فیلم های دوربین امنیتی شما را بدون توجه به جایی که در آن هستید یا چه زمانی به این فیلم ها دسترسی دارید فراهم می کند.

بازیابی فیلم های DVR / NVR


می توانید فیلم های DVR / NVR  را از طریق بازیابی اطلاعات بازگردانی کنید. این معمولاً آخرین روشی است که در صورت عدم موفقیت همه موارد انجام می شود.

این امر در صورت آسیب دیدن جسمی درایو DVR / NVR  قابل اجرا است. در این صورت ، ممکن است تصاویر یا فیلم ها در یک مرکز بازیابی اطلاعات که دارای گواهینامه ISO  است ، بازیابی شوند.

آنها قادر به بازیابی چنین داده هایی با اطمینان و ایمن از هارد دیسک های خارجی یا داخلی آسیب دیده هستند.

فیلم های حذف شده به طور تصادفی یا عمدی نیز ممکن است بازیابی شوند. شما می توانید این کار را با کمک یک دیسک درایو قابل حمل و جابجایی انجام دهید.

درایو دیسک پرتابل قادر به بازیابی داده ها از دستگاه های مختلف ذخیره سازی رسانه های دیجیتال است. برای این کار ، کارت SD  موردنظر را با استفاده از دستگاه کارت خوان به رایانه خود وصل کنید. سپس می توانید روند بازگردانی را ادامه دهید

بازیابی ویدیو گمشده دوربین مدار بسته با استفاده از نرم افزار بازیابی ویدیو


نرم افزار بازیابی عکسStellar :

اگر نسخه پشتیبان فیلم ها یا تصاویر از دست رفته در دوربین مدار بسته خود را تهیه نکرده اید ، نرم افزار Stellar Photo Recovery  می تواند به شما در بازیابی این فیلمهای از دست رفته کمک کند.

در اینجا نحوه بازیابی پرونده های شما آورده شده است:

۱ : راه اندازی نرم افزار Stellar Photo Recovery

2 : در صفحه اصلی نرم افزار “انتخاب چه چیزی را بازیابی کنید” را انتخاب کنید.

۳ : مرحله بعدی انتخاب مکان از جایی که می خواهید بازیابی شود. برای شروع فرآیند اسکن ، روی Scan  کلیک کنید.

۴ : کادر “اسکن با موفقیت انجام شد!” نتایج اسکن را نمایش می دهد – تعداد پرونده های یافت شده و اندازه داده ها.

در صفحه سمت چپ پنجره اصلی ، تمام داده های بازیابی شده ذکر شده است. می توانید آنها را در کادر سمت راست پیش نمایش دهید. توجه: اگر فیلم های مورد نیاز خود را در لیست نمی بینید ، گزینه Deep Scan  را که در پایین مشاهده می کنید ، انتخاب کنید.

۵ : روی بازیابی کلیک کنید. همچنین می توانید فقط فایلهای انتخابی را بازیابی کنید. به عبارت دیگر ، فیلم های مورد نیاز خود را انتخاب کرده ، راست کلیک کرده و روی بازیابی کلیک کنید.

۶ : موقعیت مکانی که می خواهید فیلم ها را ذخیره کنید ، مشخص کنید. روی ذخیره کلیک کنید همه فیلم ها در محلی که شما مشخص کرده اید ذخیره می شوند.

 

نرم افزار بازیابی Power Minitool :

نرم افزار بازیابی عکس MiniTool  و بازیابی Power MiniTool  ابزار قدرتمند بازیابی برای کمک به شما در بازیابی فیلم ها و تصاویر از دست رفته از دستگاه های مختلف ذخیره سازی دیجیتال است. به عنوان مثال ، دیسک USB ، کارت SD ، دوربین های دیجیتال و موارد دیگر.

 

اطلاعات دوربین های امنیتی / مدار بسته DVR  در یک دیسک سخت ذخیره می شوند. بنابراین ممکن است برنامه بازیابی عکس Minitool  برای بازیابی این فیلم ها و تصاویر از دست رفته از هارد دیسک استفاده کند. این ابزار نسخه رایگان دارد ، می توانید آن را امتحان کنید.

در اینجا مراحل استفاده از برنامه بازیابی عکس Minitool  آورده شده است:

 

1: کارت SD/هارد درایوCCTV / DVR  را به رایانه وصل کنید و نرم افزار را باز کنید

۲: Target Drive را برای اسکن انتخاب کنید

۳ : فیلم های مورد نظر خود را برای بازیابی تعیین کنید

۴ : فیلم های منتخب را در مسیر مشخص شده ذخیره کنید

در صورت شناسایی ویدیو از دست رفته چه باید کرد؟


اولین کاری که باید انجام دهید در صورت تشخیص از دست دادن ویدیو در دوربین مدار بسته خود ، نترسید چندین مورد وجود دارد که باید هنگام این کار آنها را بررسی کنید.

اتصالات برق باید بررسی شود. مراقب اتصال کابل باشید. آنها را برطرف کرده و کابل های برق معیوب را تغییر دهید ، مخصوصاً کابل های قدیمی. سپس دوربین ها و نرم افزار را دوباره راه اندازی کنید.

 

سعی کنید دوربین را به درگاه دیگری در NVR  یا DVR  وصل کنید. با این کار بررسی می شود که آیا پورت به درستی کار می کند یا خیر. اگر مشکل در پورت است ، پس باید آن را با یک مورد جدید جایگزین کنید تا ویدیو نمایش داده شود.

پاور منبع تغذیه

اتصال دوربین به آداپتور برق را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که درست وصل شده است.

طول کابل اترنت یا (Bayonet Neill-Concelman ) BNC  می تواند فیلم های شما را تحت تأثیر قرار دهد. اطمینان حاصل کنید که در طول مشخص شده ای باشد. کابل های طولانی تر منجر به کیفیت ضعیف تصویر می شوند ، به خصوص اگر بیشتر از طول کابل موردنیاز باشد.

اگر از دوربین امنیتی بی سیم استفاده می کنید ،گPoE  و سوئیچ روتر را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که سوئیچ به درستی کار می کند.

ببینید که چراغ های مادون قرمز (IR) روشن هستند و دوربین قدرت کافی را دریافت می کند.

بطور مرتب سیستم عامل را به روز کنید. با این کار می توانید مشکلات از دست دادن ویدیو یا عدم پخش آن را برطرف کنید ، به سیستم شما اجازه می دهد تا به راحتی اجرا شود و همچنین آخرین سیستم عامل میتوان از وب سایت اصلی دوربین امنیتی بارگیری کرد.

اگر همه نکات فوق کارایی نداشت، و هنوز هم نمی توانید ویدیو را ببینید ، سعی کنید همه دستگاه ها را خاموش کنید. سپس دوربین ها از جمله DVR یا NDR را دوباره راه اندازی کنید. بعد ، همه کلیدهای برق را جدا کرده و دوباره آنها را وصل کنید

نکات پایانی:

یادآوری این نکته ضروری است که باید اطمینان حاصل کنیم که سیستم دوربین امنیتی ما به درستی کار می کند. ما همچنین باید مسئول سیستم های دوربین مدار بسته امنیتی داشته باشیم و این تجهیزات را بررسی کرده و عملکرد آن را هر چند وقت یک بار کنترل کنیم.

با نظارت بر سیستم دوربین امنیتی خود ، اگر مشکلی در آن وجود دارد فوراً خواهید فهمید. بنابراین آنها به شما این امکان را می دهند تا برای هر مسئله ای که ممکن است با آن روبرو شوید ، اقدامات مناسب را انجام دهید.

به این ترتیب اطمینان خواهید یافت که امنیت و ایمنی که انتظار داریم این تجهیزات به ملک و خانواده ما بدهد ، برآورده خواهد شد.

علاوه بر این ، اطمینان از اینکه سیستم دوربین امنیتی ما به خوبی کار می کند نیز می تواند به حل جرایم کمک کند. اما هنوز هم ، با وجود تلاش ما در مراقبت از این دستگاه ها ، ممکن است خطاها مجدداً به دلیل اشکالات فنی رخ دهند.

نترسید همیشه راه حل هایی برای هر مشکل در فناوری وجود دارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که خود را در مورد آنها بیشتر آموزش دهید. یک راه برای انجام این کار ، مطالعه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی