638029

انتخاب هارد دوربین مدار بسته مناسب برای DVR – NVR

مدت زمان مطالعه : ۳ دقیقه
 معمولا انتخاب هارد مناسب برای دستگاه دی وی آر یا دستگاه ان وی آر  بعد از خرید دوربین های مداربسته انجام می شود که در این مقاله به نکات مهم جهت تهیه هارد دیسک مناسب برای ذخیره تصاویر دوربین مداربسته می پردازیم. خریداران محترم بایستی در هنگام خرید هارد دیسک به نکات بسیار مهمی دقت کنید که در این مقاله سعی کرده ایم تعداد از این موارد جهت راهنمایی هر چه بیشتر ارایه دهیم

هارد دیسک دوربین مداربسته


در سیستم های امنیتی یا دوربین های مداربسته ضبط و ذخیره تصاویر مهمترین مسئله است. این عمل در این سیستم ها برعهده هارد دیسک یا دیسک سخت است.

این قطعه مهم از یک دیسک یا چند دیسک (صفحه) که سطح آن را با مواد خاصی پوشش داده اند تا بتوان اطلاعات را به طور الکترو مغناطیس بر آن ها ذخیره کرد ونیز دارای هدهای خواندن، نوشتن و موتور است که در یک باکس یا محفظه جای داده می شود تا از آسیب و آلودگی خارجی محفوظ باشد.

انتخاب ظرفیت مناسب هارد


با توجه به زمان مورد نیاز جهت ضبط تصاویر قطعا یکی از مهمترین مسئله ای که ذهن مشتری را درگیر می کند این است که با این تعداد دوربین مداربسته از چه هارد استفاده کنند و چه مقدار روزی را رکورد داشته باشند.

در تعیین این مسئله ۲ نکته می تواند کمک به خرید شما بکند اولا تجربه یک مجری که می تواند به شما با توجه به تعداد دوربین ها و مقدار مورد نیاز شما، مقدار روز مورد نیاز شما را تعیین نماید.

دوماً می توان از نرم افزار های مورد استفاده در محاسبه مقدار هارد مورد نیاز استفاده کرد. از جمله این نرم افزار ها می توان به Disk Calculator اشاره کرد.

انتخاب هارد دیسک مناسب


شرکت های سازنده هارد دیسک ها با توجه به نوع استفاده هارد ها اقدام به طراحی هارد دیسک های مختلفی کرده اند که می توان به استفاده در کامپیوتر های خانگی، سرورهای پر سرعت، دستگاه های ضبط تصاویر و… اشاره کرد.

ما در اینجا می خواهیم به هارد هایی که برای استفاده در سیستم های رکورد تصاویر دوربین مدار بسته مناسب است اشاره کنیم.

هارد دیسک اولی که می خواهیم به آن اشاره کنیم هارد (W.D Parple (Western Digital است این هارد دیسک توسط شرکت وسترن دیجیتال طراحی و روانه بازار شده با توجه به مشخصات فنی ارائه شده در این هاردها می توان پی برد که این شرکت این هارد را فقط جهت استفاده در سیستم های رکورد تصاویر ماننددستگاه DVR ها طراحی کرده است.

رنگ های مختلف هارد در شرکت وسترن دیجیتال نشان دهنده نوع بولت استفاده از این هارد ها است که در گرافیک زیر بر آن اشاره شده است.

هارد دیسک دیگری که به آن اشاره داریم متعلق است به شرکت Segate که به نام Surveillance روانه بازار شده است این هارد دیسک نیز توسط شرکت Segate مختص دستگاه های رکورد ارائه شده است در زیر مشخصات فنی آن اشاره شده است.

چه هاردهایی برای دستگاه ضبط تصویر دوربین مناسب نیست؟


با توجه به حساسیت خرید و انتخاب هارد دیسک برای سیستم های امنیتی خریدار بایستی حداکثر دقت خود را در خرید و استفاده از هارد مناسب جهت پروژه خود انجام دهد.

در بازار شرکت های مختلفی وجود دارند که احترام به عرضه هارد های ذخیره اطلاعات انجام می دهند از شرکت های معتبری که هارد های با اصالت واصلی ارائه می دهند می توان به شرکت های سازگار ارقام ، آواژنگ ، فیوچر و  ویستا اشاره کرد.

البته شرکت هایی هم وجود دارند که در زمینه فروش هارد های (رفرش) Refresh می کنند که مشتری باید در مورد خرید این نوع هارد ها مخصوصاً جهت استفاده در دستگاه های رکورد دقت بیشتری داشته باشد.

هارد های Refresh یا به اصطلاح بازار (رف) به هارد هایی گفته می شود که در فرآیند تولید دارای نقص فنی و یا ایراد های فیزیکی هستند که در فرآیند کنترل کیفیت این هارد ها از رده خارج شده و مجددا به چرخه تعمیر و رفع عیب باز گردانده می شود که بعد از رفع عیب و تست سلامت به سیستم فروش بر می گردند. این هارد ها فاقد هر گونه گارانتی یا وارانتی از طرف شرکت تولید کننده هستند و فقط شرکت تولیده کننده با تست اولیه این هارد ها را به بازرگانان به فروش می رساند و بازرگانان خود اقدام به گارانتی این محصولات حداکثر به مدت ۱ سال می کنند  وهیچ شرکت معتبری را نمی توان یافت که این هارد ها را به فروش می رساند و خدمات پس از فروش در قبال آن به مشتری ارائه دهند.

با توجه به تجربیات و بررسی های فنی به عمل آماده درصد خرابی این هارد ها در زمان گارانتی  محصول بیش از ۳ درصد می باشد و خریداران نبایستی فقط با توجه  به ارزان قیمت بودن این هارد ها اقدام به خرید آن نمایند. با توجه به اینکه سیستم امنیتی یک سیستم حیاتی و مهم است نبایستی فقط بخاطر مقرون به صرفه بودن این هاردها از آن استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی