850919

کاربرد فایبرگلاس در بدنه دوربین مدار بسته

مدت زمان مطالعه : ۲ دقیقه

دوربین مدار بسته که در بیشتر مواقع به منظور نظارت و کنترل کاربرد دارد، امروزه به کالا مهم و تاثیرگذار بدل شدهاست، اکثر افراد دوربین مدار بسته را در منازل و محل کار خود استفاده می کنند. با توجه به محل و هدف استفاده از دوربین های مدار بسته، این ها در مدل ها و انواع مختلفی تولید می شوند و حائز قیمت های متفاوتی هم هستند.

انواع دوربین مدار بسته از لحاظ جنس بدنه


یکی از مواردی که در دوربین های مدار بسته باید به آن توجه کرد جنس بدنه است، دوربین های مدار بسته در دو جنس فلزی و فایبرگلاس موجود هستند که هریک هم حائز خاصیت های منحصر بفرد می باشند.

  1. فلزی : این گونه دوربین ها، دوربین هایی تغییر ناپذیر هستند که عمر طولانی و دوام بالایی دارند اما قیمتشان نسبت به نوع دیگر کمی گرانتر است.
  2. فایبرگلاس : دوربین های فایبر گلاس در مقایسه با دوربین های فلزی از استقامت کمی برخورداند به همین دلیل هم قیمتشان ارزان تر است.

دوربین مدار بسته از جنس فیبرگلاس

کمپانی هایک ویژن بیشتر دوربین های تولیدی خود را از جنس فایبرگلاس می سازد. البته این نوع دوربین ها به دلیل مقاومت کم در مکان های سر پوشیده کاربرد دارند. البته هایک ویژن در برخی از دوربین ها با ساخت ترکیباتی از فایبر گلاس با دیگر مواد پلیمیری توانسته دوربین های با دوام بالا تولید کند که می توان از آن ها در محیط های بیرونی استفاده کرد.

فایبرگلاس چیست؟


فایبر گلاس (Fiberglass ) کامپوزیتی از الیاف شیشه با مواد پلیمری است که از پشم شیشه به عنوان ماده تقویت کننده و از مواد پلیمری به عنوان مواد زمینه استفاده می‌شود. ورق فایبرگلاس از مخطوط رزین پلی استر، الیاف شیشه، رنگ و مواد دیگری ایجاد شده‌است. انواع رزین‌ها در ساخت مخازن فایبرگلاس عبارتند از: پلی استر، ونیل استر، اپوکسی می‌باشد. پلی استرها در برابر خوردگی ناتوان بوده و ونیل استر مقاومت خوبی در برابر خوردگی داشته و اپوکسی تغییر ناپذیر در برابر خوردگی و دما می‌باشد. چگالی فایبر گلاس در حدود ۱۸۵۰-۲۰۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب است.

کاربرد ورق‌های فایبرگلاس در مکان‌هایی است که پوشش با روشنایی نیاز باشد همانند کامپوزیتهای پلیمری که یه نوع پوشش است که از مواد نفتی و پشم شیشه تشکیل می شود. امروزه اکثر کارخانه ها در دنیا مخازن آب واسید خود را با به کارگیری فایبرگلاس عایق می کنند وجلوی پوسیدگی و ازبین رفتن مخازن وضررهای ناشی متعلق به پوسیدگی را می گیرند. ولی از خاصیت های دیگر فایبرگلاس سبک بودن ومستحکم بودن آن است که باعث تولید دوربین مدار بسته از جنس فایبرگلاس شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی