628841

دوربین مداربسته IP66 ضد آب گردو غبار

مدت زمان مطالعه : ۲ دقیقه

دوربین های مداربسته ضد آب را چگونه بشناسیم ؟

در ابتد بایستی در مورد عملکرد این دوربین ها و مقاومت آن در برابر عوامل محیطی بحث کرد(IP 66). به صورت کلی دو نوع استاندارد و یا مقاومت در مورد مقاومت دوربین های مداربسته وجود دارد ۱- مقاومت در برابر نفوذ آب ۲- مقاومت در برابر نفوذ گرد و خاک. 

در طراحی این نوع دوربین های مداربسته عدم نفوذ پذیری آب، گرد و خاک به صورت کاملا علمی در نظر گرفته شده است. بدنه ی این دوربین ها معمولا از جنس آلومینیوم ضد زنگ با رنگ کوره ای بسیار مقاوم در برابر خردگی و پوسیدگی است تا بتواند در مقابل باران های شدید در طول کار کرد یک دوربین که می تواند تا ۱۰ سال باشد مقاومت کند.

همچنین نفوذ ناپذیری آن را با عایق های پلاستیکی و قیر اندود کردن فراهم کرده اند. به طور مثال در نقاط اتصال بدنه و محل خروج کابل از دوربین مداربسته و همچنین محل اتصال شیشه دوربین از مواد عایق استفاده گردیده تا در مقابل نفوذ آب و گرد وخاک کاملا مفهوم باشد.

این نفوذ ناپذیری در مقابل آب، گرد و خاک با توجه به استاندارد خاصی که از سوی شرکت های اروپایی در نظر گرفته شده است رتبه بندی می گردد تا مشتری بتواند با مطالعه این استاندارد میزان نفوذ ناپذیری و مقاومت آن را کاملا درک کند که در ادامه به بررسی این استاندارد می پردازیم.

استاندارد ضد آب Ingress Protection)  IP) :

یک درجه حفاظت شناخته شده بین المللی و یک استاندارد جهانی است که به جهت نفوذ پذیری و مقاومت تجهیزات اگر یکی در برابر عوامل محیطی مانند آب و گرد و خاک است و به صورت یک عدد ۲ رقمی که رقم اول مقاومت در مقابل جامد و عدد دوم مقاومت در برابر مایعات است.

رقم اول استاندارد (IP (X , Y:

رقم اول می تواند عددی بین ۱ تا ۶ باشد که احتمال نفوذ ذرات جامد مانند خاک را نمایش می دهد و دوربین های مداربسته ای می توانند در محیط های بیرون استفاده شوند که عدد اول آن ها ۶ باشد که در جدول انتهای مقاله به آن اشاره می شود.

رقم دوم استاندارد (IP (X , Y :

رقم دوم این استاندارد IP می  تواند بین ۰ تا ۸ باشد که احتمال نفوذ آب به داخل محفظه را نشان می دهد. هنگام خرید مصرف کننده بایستی به این عدد توجه بیشتری داشته باشد زیرا دوربین ها در مقابل نفوذ آب بسیار حساس هستند و در صورت نفوذ آب به داخل دوربین احتمال بالایی جهت خرابی کامل آن وجود دارد.

۵ دیدگاه

    • با ما در تماس باشید. 09212667303 شماره تماس : ۰۲۱۶۶۷۶۵۱۰۵ – ۰۲۱۶۶۷۵۰۳۵۱ پشتیبانی ۲۴ ساعته : ۰۹۰۵۸۳۸۶۴۵۰
  1. https://elcav.com/product/cctv-hikvision-ds2cc1112/ آیا این محصول هم شامل این استاندارد ضد آب بودن ip66 میشه یا خیر؟!
    • سلام دوربین مداربسته DS-2CC1112 برای محیط هایی استفاده میشود که دارای سقف باشد و این مدل در برابر آب مستقیم مقاومت ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی