625835

هک دوربین مداربسته وانواع روش های هک| قسمت اول

مدت زمان مطالعه : ۴ دقیقه

این مقاله فقط برای بالا بردن سطح آگهی مخاطب جهت پیشگیری از هک شدن دوربین مدار بسته و سیستم های نظارتی نگارش شده و فروشگاه اینترنتی الکاو هیچگونه مسئولیتی در قبال استفاده غیر مجاز را ندارد و تمامی عواقب بر عهده فرد می باشد.

چگونه دوربین‌های دوربین مداربسته را هک کنیم؟


روش‌های مختلفی برای هک این دوربین‌ها وجود دارد که یک سری از این راه‌ها بسیار راحت و بعضی از آن‌ها یک مقدار فنی و بعضی از آن‌ها هم اصلا هک نیستند.

در ادامه ما روش‌های هک دوربین مدار بسته را به شما معرفی می‌کنیم؛

  1. استفاده از وب سایت‌هایی که هک دوربین مداربسته را نمایش می‌دهد.

این روش اصلا هک به حساب نمی‌آید ولی استفاده از آن راحت است. در این روش کافی است که شما به وب سایت‌هایی که در آن لیستی از  دوربین مداربسته که هک شده بروید و دوربین مورد نظر خود را انتخاب کرده تا تصاویر را ببینید.

این وب سایت‌ها توسط هکرهایی که به IP این دوربین‌ها دسترسی پیدا کرده اند درست شده است. خب، در آخر شما چیزی را هک نکرده‌اید فقط تصاویری را می‌بینید که از قبل توسط هکرها هک شده است.

این وب سایت‌ها گفته شده توسط خود کمپانی‌های سازنده دوربین‌ها در اینترنت با توجه به موقعیت مکانی وجود دارد.

شکل بالا چند نمونه از وب سایت‌های گفته شده است. نکته جالب این است که، ادمین این سایت گفته، بزرگترین سایت هک دوربین‌ها را در اختیار دارد که تمام فعالیت‌ها در مکان مشخص نمایش می‌دهد. حال نکته‌ای دیگر هم هست، که اگر مالک یکی از این دوربین‌ها ایمیلی به یکی از وب سایت‌ها هک دوربین مداربسته بزند می‌تواند از هکر بخواهد تا دوربین هک شده را از روی سایت بردارد.

  1. هک با استفاده از رمز عبورهای پیش فرض

این روش هم یک هک محسوب نمی‌شود ولی کاربرد زیادی دارد. برای استفاده از این روش کافی است که یک  دوربین مدار بسته آنلاین را پیدا کنید و سعی کنید با استفاده از رمز عبور پیش فرض وارد آن شوید. این نظریه بر روی تغییر رمزهای دوربین‌ها تمرکز دارد.

در ابتدا باید قبل از هرچیر باید IP دوربین مورد نظر را پیدا کنید. اولین روش با استفاده از یک اسکنر ای پی هست.

پیدا کردن IP با استفاده از نرم‌افزار Angry IP Scanner


ابتدا شما باید باتوجه به ورژن دستگاه خود این نرم‌افزار را دانلود کنید. پس از دانلود و نصب این برنامه، وقتی که وارد برنامه شوید باید قبل از استفاده  تنظیمات اسکن را انجام دهید.

طبق شکل بالا به قسمت نمایش داده بروید و سپس به قسمت پورت وارد شوید در شکل زیر؛

شما باید پورت‌های ۸۰.۲۳.۸۰۸۰.۸۰۸۱. و ۸۰۸۲ که پر کاربرترین پورت‌ها برای دوربین‌ها هستند را تنظیم کنید.

بعد از این کار باید به دنبال تنظیم کردن fetchers که باعث می‌شود سازنده‌های آن دستگاه‌هایی که IP آن‌ها اسکن شده مشخص شود و این که یک سری اطلاعات کلی درباره دستگاه‌های اسکن شده در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

در ادامه مانند شکل زیر مراحل را انجام دهید.

در ادامه شما نیاز دارید که یک بازه IP انتخاب کنید تا این نرم‌افزار دستگاه‌ها موجود در این بازه را اسکن کند.

در ادامه پس از اسکن، یک سری IP ممکن است برای شما ظاهر شود. بعضی از این IP ها وب سایت سازنده دستگاه‌ها را نشان میدهد. برای مثال در شکل بالا می‌بینید که در قسمت Web Detect نام یک از تولیدکنندگان دوربین‌های نظارت تصویری به نام Hikvision DVRs یا هر شرکت دیگر پیدا کنید.  در اسکن‌هایی که انجام می‌دهید می‌توان بیش از هزارن نوع دوربین پیدا کرد. این دوربین‌ها آنلاین هستند یعنی اگر کلمه عبور را داشته باشید می‌توانید به این دوربین‌ها دسترسی داشته باشید.

حال با فرض این که این دوربینی که شما انتخاب کردید مربوط به شرکت Hikvision DVRs مانند شکل زیر صفحه برایتان می‌آید و از شما می‌خواهد که رمز عبور و نام کاربری را وارد کنید.

برای دسترسی به این دوربین می‌توانید از نام کاربری admin و رمز عبور ۱۲۳۴۵ استفاده کرد.

قسمت دوم روش های هک دوربین مدار بسته 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی