1041508

راهنمای خرید دوربین مدار بسته برای منزل

مدت زمان مطالعه : ۶ دقیقه
امنیت تنها عنصری است که در صورت نبود آن هیچ آرامشی وجود نخواهد داشت، همیشه افزایش رفاه زندگی موازی با افزایش امنیت محیط بوده است. سیستم های نظارتی همچون دوربین مدار بسته به شما کمک میکند تا به راحتی منزل خود را کنترل کنید.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی این امکان برای ما فراهم شده است که بتوانیم به راحتی و بدون دردسر داخل و خارج منزل را کنترل و نظارت کنیم با وجود دوربین های امنیتی مدار بسته متصل به هم، می توانید ملک ، کودکان یا حیوانات خانگی تان را وقتی از آن ها دور هستید رصد کنید.

وقتی از خانه دور هستید، دوربین امنیتی هشدارها، ویدیو زنده برای شما ارسال می کند و حتی می توانید تصاویر ضبط شده روز های گذشته را نیز مرور کنید و این فرآیند را می توانید از طریق موبایل و یا تبلت شخصی خود مانیتور کنید.

شما به راحتی می توانید خودتان سیستم مدار بسته را نصب و راه اندازی کنید اما چنانچه می خواهید خیالتان راحت باشد می توانید از خدمات درخواست کارشناس به صورت حضوری و تلفنی استفاده کنید.

با توجه به روند رشد تکنولوژی ، مدل های جدید جایگزین مدل های قدیمی تر می شود و به همین دلیل دوربین های مدار بسته قیمت ارزان تری دارند و همه می توانند از آن استفاده کنند.

دستگاه هایی مانند زنگ خانه هم وجود دارند که مانند یک دوربین امنیتی در جلو درب منزل عمل می کند. به عبارت دیگر، نوعی از آیفون های تصویری هستند. می توانید وقت زنگ خانه تان را می زنند ببینید چه کسی در پشت در است.

برند مناسبی برای دوربین مدار بسته انتخاب کنید


به هر حال باید در انتخاب دوربین مدار بسته بی سیم برای منزلتان دقیق باشید. برخی برندهای ویژگی هایی که ادعا دارند را ندارند. به همین خاطر بهتر است برندهای قابل اطمینان را انتخاب کنید.

با اینکه ممکن است کمی از سایر برندها گران تر باشند اما در دراز مدت بهتر و پایدارتر از برندهای ارزان و ناشناخته هستند و در دراز مدت هزینه تان کمتر می شود.

این به این معنی نیست که از خرید دوربین امنیتی خانه پشیمان شوید یا احساس کنید دوربین های امنیتی وایرلس آنقدر که فکرش را می کردید امنیت ندارند. آن ها هنوز هم امنیتی که برای احساس امنیت لازم داریم را به ما می دهند.

حرفمان فقط این است که دقیق باشید و یک برند قابل اطمینان با ویژگی های مناسب نیازهایتان و مختص خودتان انتخاب کنید. با وجود دوربین های امنیتی وایرلس بسیار و تنوع مدل ها در بازار، خرید کمی گیج کننده است.

اجازه بدهید در تصمیم گیری کمکتان کنیم. این مطلب را مطالعه کنید “ راهنمای جامع خرید و قیمت دوربین مدار بسته  و توصیه ها و اطلاعات دیگری درباره این دستگاه ها بدانید که در تصمیم گیری به شما کمک کنند.

تست کردن دوربین های امنیتی منزل


یک متدولوژی جامع سنجش باعث خبرگی در تست وسایلی مانند دوربین های امنیتی، تلویزیون و سایر دستگاه های ارتباطی می شود.

تمرکز فرایند سنجش روی کیفیت ویدیویی که دوربین تهیه می کند،توانایی ارسال هشدارها، و تمام ویژگی ها و عملکردهای مهم دیگر دوربین های امنیتی وایرلس منزل و ایفون های تصویری است.

این فاکتورها به خریداران آینده نگر کمک می کند که سیستم دوربین امنیتی و/یا ایفون تصویری مناسب با نیازهایشان را انتخاب کنند. در نتیجه از خرید خود راضی خواهند بود.

کیفیت فیلم در دوربین های امنیتی منازل


بسته به نوع تکنولوژی کیفیت دوربین های متفاوت است در دوربین های آنالوگ نسل اول، کیفیت دوربین ها معمولا زیر ۱ مگاپیکسل است اما در دوربین های آنالوگ HD کیفیت دوربین ها بالای ۱ مگاپیکسل است. همچنین در دوربین های تحت شبکه بی سیم نیز کیفیت فیلمبردای بالای ۱ مگاپیکسل است.

این مورد کاملا بستگی به سیستم خریداری شده دارد که چه لنزی بر روی آن استفاده شده است.

روشنایی برای دوربین های امنیتی منازل


در مکانی که دوربین های مدار بسته امنیتی خود را نصب می کنید بهتر است که از حداقل میزان نور در شب برخوردار باشند و حتما چک کنید که در شب تصویر مناسبی ضبط  می شود یا نه، چنانچه تصاویر ضبط شده تاریک و نامشخص بود حتما  از طریق چراغ یا پروژکتور نور محیط را بیشتر کنید.

ویژگی های هوشمند


ویژگی های هوشمند نیز به دقت ارزیابی می شوند. هر جنبه ای از ویژگی هوشمند محصول آزمایش می شود تا قابلیت ها و سایر ویژگی ها مانند کنترل صدا، تشخیص چهره، هشدارها از طریق تلفن هوشمند، صدای دو طرفه و ویژگی های دیگری تست شوند.

سپس این ویژگی های روی امتیاز IQ هوشمند CR، برای وسایل هوشمند خونه متمرکز می شوند (همه این موارد روی این امتیاز تاثیر گذار هستند) . این باعث می شود بتوانید دستگاه را با سایر دستگاه ها مقایسه کنید و بهتر تصمیم بگیرید.

امنیت


ویژگی امنیت داده دوربین امنیتی وایرلس نیز تست می شود زیرا ممکن است در داخل منزل استفاده شود.  مستندات عمومی محصول نیز چک می شود. مخصوصا سیاست های حفظ حریم شخصی.

این مسئله نشان می دهد سازندگان چگونه اطلاعات شما را کنترل می کنند. در این تست ها، UI و ترافیک شبکه، سازگاری با برنامه های تلفن هوشمند نیز برای اطمینان از امن بودن نیز تست می شود.همچنین اینکه اطلاعاتتان را جایی به اشتراک نگذارد و با سیاست های سازنده مطابقت داشته باشد نیز تست می شود.

سپس نتایج این تست ها محاسبه شده و در امتیازات کلی محاسبه می شود. این نتیجه نهایی است که به خریداران آینده نگر کمک می کند بهترین محصول با بهترین عملکرد را انتخاب کنند.

انواع دوربین های امنیتی منزل

دو نوع اصلی دوربین های امنیتی منزل عبارتند از :

 • آیفون های تصویری
 • دوربین های امنیتی وایرلس

آیفون های تصویری

این ها واقعا دوربین های امنیتی هستند که تنها به عنوان آیفون به کار می روند. آیفون های تصویری دارای سیم کشی کم ولتاژ هستند. سایر آن ها باتری دارند که یا باید باتری را شارژ کرد یا آن را تعویض کرد.

آیفون های تصویری می توانند ویدیو ها و شهدارهایی را به تلفن هوشمندتان ارسال کنند. این اتفاقی زمانی می افتد که کسی زنگ بزند یا حرکتی شناسایی شود.

این ایفون ها ویژگی صدای دو طرفی نیز دارند که به شما اجازه می دهد با کسی که زنگ را می زند صحبت کنید – حتی اگر در خانه نباشید. بیشتر مدل ها برای ذخیره نیاز به فضای ابری دارند.

اما مدل هایی نیز وجود دارند که کارت حافظه برای ذخیره ویدیو دارند.

مزایا :

 • برق مورد نیاز توسط سیم کشی معمولی و سنتی تامین می شود
 • می توان از راه دور به زنگ خانه پاسخ داد
 • می توان از طریق تلفن هوشمند با کسی که پشت در است صحبت کرد

معایب :

 • با زنگ های معمولی موجود کار نمی کنند
 • دیوارهای ضخیم ممکن است ارتباط وای فای را دچار مشکل کنند
 • فضای ابری نیازمند هزینه های سنگین ماهانه است

دوربین های امنیتی بی سیم :

دوربین های امنیتی می توانند وایرلس یا غیر وایرلس باشند. وایرلس نبودن به این خاطر است که باید به پریز وصل شوند.

سایر آن ها با استقاده از باتری های قابل شارژ کار می کنند. این ها همان هایی هستند که وایرلس هستند. بیشتر دوربین های امنیتی برای ذخیره ویدیو به فضای ابری احتیاج دارند. اما سایر آن ها کارت حافظه دارند. برای اشتراک فضای ابری باید خزینه ماهیانه پرداخت کنید.

مزایا :

 • جاگذاری راحت در هر کجای خانه
 • مدل های مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی نیز وجود دارد
 • ارسال هشدارهایی بر اساس تشخیص حرکت

معایب :

 • نیازمند هزینه زیاد برای اشتراک فضای ابری برای ذخیره هستند
 • برای برخی ویژگی های هوشمند باید هزینه های ماهانه پرداخت کرد.

انتخاب دوربین امنیتی برای منزلتان

هنگام خرید دوربین امنیتی برای خانه باید ویژگی ها و فاکتورهای متعددی را در نظر بگیرید. برخی از آن فاکتورها در زیر آمده است.

نوع دوربین :

نوعی را انتخاب کنید که با نیازها و ترجیحات شما مطابقت داشته باشد. یکی از چیزهایی که باید در نظر بگیرید محلی است که می خواهید دوربین را جایگذاری کنید.

آیا آن را در فضای داخل قرار دهید یا خارج؟ برای استفاده داخلی، مشکلی در انتخاب نوع دوربین وجود ندارد. برای استفاده بیرونی، باید نوعی را انتخاب کنید که در برابر شرایط آب و هوایی مقاوم باشد.

تغییرات آب و هوایی و سایر عوامل مانند گرد و غبار و باران و … را در نظر بگیرید.

تصمیم بگیرید که یک دوربین امنیتی می خواهید یا ایفون تصویری.جزییات هر یک را یاد بگیرید و بدین ترتیب می توانید محدودیت ها، ویژگی ها و سایر جزییات مهم را بدانید. اگر می خواهید دستگاه رادر بیرون استفاده کنید حتما به خاطر داشته باشید که در برابر شرایط آب و هوایی مقاوم باشد.

انتخاب منبع انرژی :

انتخاب شماره ۱: دوربین ها و آیفون های تصویری سیمی نیاز به شارژ مجدد ندارند. به همین خاطر تامین باتری یا انرژی مسئله ای نیست. با این وجود ممکن است در نصب آن ها دچار مشکلاتی شوید زیرا به دلیل وجود سیم ها در محل نصب محدودیت خواهند داشت.

انتخاب شماره ۲.آیفون تصویری و دوربینهای امینیتی وایرلس باتری دار. این ها محدودیتی در مکان نصب ندارند.

می توانید آن ها را هر جایی نصب کنید. انعطاف پذیری ویژگی کلیدی آنهاست.  با این حال عمر باتری باید مانیتور شود و نیاز هست به صورت دوره ای شارژ شوند

حافظه :

دو گزینه برای حافظه وجود دارد. فضای ذخیره ممکن است فضای ابری و یا کارت حافظه باشد.

بله دوربین های امنیتی وجود دارد که این امکانات را دارند. اگر گزینه دارای کارت حافظه را انتخاب کنید هزینه تان کمتر می شود.

اگر بخواهید فضای ابری را انتخاب کنید باید هر ماه هزینه ای برای اشتراک فضای ابری پرداخت کنید. پیشنهاد می کنیم قبل از انتخاب اشتراک فضای ابری مناسب، هزینه اشتراک فضای ابری را مقایسه کنید.

حریم خصوصی :

این یک ویژگی مهم است که باید حتما در نظر بگیرید. پی ببرید که سازنده چگونه اطلاعات شما را کنترل می کند. مطمئن شوید که هیچ اشتراک داده ای اتفاق نمی افتد

اگر اطلاعات شخصی تان توسط سازندگان از دست برود و خوب کنترل نشود، می تواند تهدید جدی برای امنیت و آسایش شما باشد.

نتیجه گیری :

هر نوعی از آیفون های تصویری و دوربین های امنیتی را که انتخاب می کنید، مطمئن شوید که با توصیه ها و سایر اطلاعات این پست کاملا آشنا شده باشید. اطمینان حاصل کنید که چیزی را می خرید که با نیازها و ترجیحات شما مطابقت داشته باشد. بدین ترتیب از امنیت و آسایش منزلتان راضی خواهید بود.

می خواهید بیشتر بدانید؟

چنانچه به دنبال اطلاعات بیشتر هستید بر روی مقاله ” مقایسه دوربین های AHD , CVI ,TVI “کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی