638807

نحوه اتصال دوربین مداربسته به آنتن مرکزی

مدت زمان مطالعه : ۳ دقیقه

امروز استفاده از سیستم های امنیتی در مجتمع های مسکونی یکی از مسائل مهم و حساس در بین ساکنین آن است و ساکنین توجه بسیار زیادی به این مسئله دارند و کمتر می توان دید که مجتمع مسکونی با تعداد افراد بالایی که در آن سکونت دارند از سیستم های امنیتی استفاده نکنند. در این مقاله به نحوه اتصال دوربین مداربسته به آنتن مرکزی می پردازیم.

قبل از نصب و راه اندازی سیستم های دوربین مداربسته در مجتمع های مسکونی محل قرار گرفتن دستگاه مرکزی و رکورد تصاویر یکی از دغدغه های ساکنین است. با توجه به اینکه قرار گرفتن دستگاه رکوردر آن در یک واحد مسکونی مربوط به ساکنین مجتمع می تواند بار مسئولیت زیادی برای آن فرد داشته باشد، بیشتر مجتمع ها اقدام به نصب این سیستم در مشاعات یا نگهبانی می کنند این مسئله باعث می شود کنترل، نظارت و کارکرد با دستگاه مستلزم این باشد که افراد مسئول مدام به محل قرار گرفتن DVR رفت و آمد کرده وهماهنگی ها و ابزار زیادی را همراه خود داشته باشند و در ضمن ساکنین نیاز دارند که هر از چند گاهی تصاویر را در منزل خود رصد و بازدید کنند.

با توجه به این مشکلات و عدم امکان کابل کشی به هر واحد از دستگاه مرکزی DVR مجریان پروژه های امنیتی اقدام به طراحی سیستمی در قالب آنتن مرکزی مجتمع های مسکونی کرده اند به این صورت که با استفاده از سیستم آنتن مرکزی مجتمع های مسکونی کرده اند به این صورت که با استفاده از سیستم آنتن مرکزی تصاویر DVR به همراه یک مبدل AV به RF وارد سیستم آنتن مرکزی می شود.

در نتیجه تمامی ساکنین در صورت سلامت کابل کشی آنتن مرکزی تا واحد خود می توانند در کانال یابی تلویزیون خود یکی از کانال های آنالوگ را به دیدن تصاویر DVR اختصاص دهند به این صورت تقریبا تمامی واحدهای مسکونی قادر به دیدن تصاویر دوربین های نصب شده هستند البته این مسئله نقاط ضعف متعددی دارد ولی کم هزینه ترین راه ممکن است.

از جمله نقاط ضعف این سیستم ها می توان به کیفیت پایین تصاویر بر روی آنتن مرکزی اشاره کرد. زیرا تصاویر با استفاده از خروجی آنالوگ دستگاه انتقال می یابد  و در فرآیند تبدیل تصاویر به فرکانس ها قابل رویت در آنتن مرکزی کیفیت نیز کاهش می یابد.

ضمناً این سیستم قابلیت کنترل DVR بازبینی فیلم های ضبط شده بک آپ گیری از فایل و یا هر گونه فعالیتی که بوسیله کنترل و یا موس دستگاه انجام می شود را از کاربر می گیرد.

همانطور که قبلا اشاره کردیم تنها مزیت این سیستم سریع، در دسترس بودن و مقرون به صرفه بودن آن است. البته می توان در صورت امکان از هر واحد یک کابل به سمت دستگاه مرکزی تعبیه کرد ولی هم زمان بر است هم هزینه های بسیار زیادی در بر دارد ولی می توان هم کنترل و تصاویر را با کیفیت به مشتری ارائه داد.

یک راه حل دیگر برای این مشکل ؟   با توجه به رشد روز افزون استفاده از گوشی های هوشمند می توان انتقال تصاویر را در بستر اینترنت برای تمامی ساکنین بر روی گوشی همراه آنها ایجاد کرد تا بتوانند تصاویر و اطلاعات دستگاه را در بستر اینترنت و با نرم افزار نصب شده بر روی گوشی خود مشاهده کنند.

بیشتر بدانید:  آموزش گام به گام انتقال تصویر هایک ویژن

این مسئله نیز مستلزم وجود یک اینترنت پر سرعت در مجتمع است که با اتصال به دستگاه DVR عمل انتقال تصاویر را انجام دهد که خود دارای هزینه شارژ ماهیانه جهت سرویس اینترنت است. راه حل دیگری که می توان پیشنهاد کرد و بهترین راه حل با دید دراز مدت است ایجاد یک بستر ارتباط Local یا داخلی در مجتمع به صورت Wifi داخلی (Router) در مجتمع استفاده کرد تا ساکنین مجتمع بتوانند از طریق Wifi داخلی و بدون هزینه و شارژ ماهیانه و فقط در آن مکان و مجتمع تصاویر و کنترل DVR را به راحتی و با سرعت بالا در دسترس داشته باشد.

این سیستم هزینه های اولیه نسبتاً بالاتری از پیشنهاد های قبلی ما دارد ولی به شما یک زیر ساخت مطمئن و با کیفیت ارائه می دهد که سال ها با خیال راحت و آسوده می توانید از آن استفاده کنید.

در صورت هر گونه سوال می توانید با متخصصین الکاو تماس گرفته و از راهنمایی ها و مشاوره های رایگان بهرمند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی