640081

مشخصات دوربین ثبت پلاک | دوربین پلاک خوان چیست

مدت زمان مطالعه : ۲ دقیقه

امروزه با توجه به توسعه روز افزون تکنولوژی در سیستم های امنیتی و دوربین های مداربسته این صنعت توانسته مسیر های کاربردی تری را طی نماید تا هر چه بهتر به تامین آسایش و امنیت جامعه اقدام کند. یکی از کاربردی ترین مسائلی که طی ده های اخیر مورد استفاده در بسیاری از ارگان ها ی دولتی و خصوصی بوده است مسئله ثبت پلاک خودرو ها است.

ازجمله مواردی که می توان در استفاده از این تکنولوژی به آن اشاره ثبت تخلفات رانندگی، ثبت ورود و خروج خودرو به اماکن، ثبت سرعت وسیله نقلیه ، ثبت در مکان های ورود و خروج خودرو  جهت بازدید های فنی و… است.

این مسئله نیاز بشر به نیروی انسانی را به شدت کاهش داده است تا جایی که در ثبت تخلفات جاده ای در ده های آینده دیگر نیازی به حضور انسان نیست. مسئله ثبت پلاک خودرو ها و قابل رویت بودن آن در تصاویر یکی از مسائل مهمی است که حتی مصرف کننده عادی یک سیستم امنیتی مداربسته به آن توجه می کند. در این میان شرکت های بسیاری وجود دارند که مدعی این هستند که دوربین های آن ها قابلیت ثبت پلاک ها در تصاویر خود را دارند. در این جا به بحث در مورد اینکه چه دوربین های مداربسته ایی می توانند پلاک های خودرو ها را ثبت کنند می پردازیم.

چه دوربین هایی می توانند پلاک خودرو ها را ثبت کنند


قبل از هر چیز بایستی به این مسئله اشاره کرد که شرایط محیطی، نحوه قرار گرفتن دوربین در مسیر خودرو ها، سرعت حرکت خودروها شب یا روز بودن محیط در ثبت دقیق تر این مسئله نقش اساسی دارند.

در عادی ترین حالت که یک خودرو در روز در یک مکان متوقف باشد و دوربین در یک زاویه مناسب و فاصله بین ۵ تا ۱۰ متری قرار گرفته باشد تقریبا هر دوربینی با کیفیت ۲ مگاپیکسل معمولی می توان به صورت واضح پلاک خودرو را ثبت نماید. اما همیشه وضع به این ترتیب نیست و شرایط تغییر می کند که با توجه به این شرایط بایستی امکان جدیدی به دوربین اضافه شود.

ثبت پلاک خودرو در شب

دوربین مداربسته برای فیلم برداری از پلاک خودرو در شرایطی که خودرو در حال حرکت با سرعت ۱۰ تا ۲۰ کیلومتر است و چراغ های جلوی خودرو روشن می باشد نیاز به این دارد که قابلیت WDR  باشد ما نیاز به یک دوربین با تعداد بیش از ۲۰فریم در ثانیه داریم . دوربین هایی که در اتوبان ها و جاده های بین شهری وجود دارند قابلیت ثبت پلاک با سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت را در روز و شب دارند در این دوربین ها معمولا از سنسور های ۶۰ فریمی استفاده می شود.

مسئله ثبت پلاک خودرو در تصاویر یکی از حساس ترین مسائل موجود در بحث دوربین های امنیتی و حفاظتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی