635758

بهترین دوربین مداربسته برای منزل

مدت زمان مطالعه : ۳ دقیقه

این روز ها استفاده از سیستم های امنیتی مداربسته جهت حفاظت محیط های خانگی به شدت افزایش پیدا کرده است که در این مقاله به بررسی بهترین دوربین مداربسته برای منزل می پردازیم با مجله تخصصی الکاو همراه باشید.

با توجه به آمار سرقت منازل مسکونی در ایران و عدم توجه مالکین ساختمان های مسکونی به این مسئله ما قصد داریم در این مقاله راهنمایی کاملی در مورد خرید مناسب سیستم های مداربسته خانگی خدمت شما عزیزان ارائه دهیم.

هدف خود را از ایجاد سیستم های مداربسته امنیتی مشخص کنید :


الف) اگر قصد دارید در یک واحد مسکونی که به مدت طولانی در آن جا حضور ندارید و هرچند وقت یکبار در آن جا سکونت دارید (مانند یک ویلا یا باغ در منطقه دیگر ) بهتر است سیستمی را انتخاب کنید که اولا قابلیت رکورد طولانی مدت (حداقل ۲ ماه) را داشته باشد این مسئله به ۲ نکته مربوط می شود که از سیستم های مداربسته با رکوردر DVR استفاده نمایید که قابلیت ساپورت هارد های مختلف از نطر حجم را دارد تا بتواند مدت رمان طولانی تری تصاویر دوربین ها را ضبط کند.

دوماً بتوانید به وسیله انتقال تصاویر در بستر اینترنت هر از چند گاهی محیط را بررسی کرده و همچنین سلامت دوربین ها و دستگاه ضبط تصاویر خود را چک کنید. زیرا امکان این را دارد در زمانی که شما حضور ندارید و نمی توانید دستگاه را چک کنید دوربین ها و دستگاه دچار ایراد شده و عملا سیستم مداربسته شما کارایی نداشته باشد.

ثالثا شما بایستی یک سیستم برق اضطراری برای دوربین های مداربسته خود تهیه کنید. زیرا در صورت ایراد در برق ساختمان یا قطع برق شما تمام تصاویر خود را از دست داده و سیستم شما کاملا بدون کارایی می شود.

پیشنهاد دیگری که ما به عنوان تکمیل این سیستم به شما می دهیم نصب و راه اندازی یک سیستم اعلام سرقت ( دزدگیر اماکن ) است. زیرا با توجه به تجربیات بدست آمده در زمان سرقت امکان این وجود دارد که سارق یا سارقین اقدام به تخریب سیستم ضبط تصاویر و یا سرقت آن کنند و اطلاعات از بین رفته و مدرکی باقی نماند. برای جلوگیری نسبی این مسئله شما می توانید از یک سیستم اعلام سرقت که دارای بلندگوی اعلام سرقت در محل به صورت آژیر و همچنین اعلام سرقت به صورت sms یا تماس تلفنی باشد استفاده نمایید. تا سارقین به محض ورود به محل سکونت شما غافلگیر شده و از محل متواری شوند. بهتر است محل های نصب بلند گوهای دزدگیر در ارتفاع بالا باشد و یا محل قرارگیری و نصب پنل مرکزی اعلام سرقت در محلی خارج از دسترسی نصب باشد که سارقین نتوانند آنرا به سرعت تخریب کرده و از کار بیاندازند.

سیستم اعلام سرقت ( دزدگیر ) می تواند مکمل بسیار خوبی برای دوربین های مداربسته شما باشد به این صورت تقریباً ۸۰ درصد خلاء یک سیستم مداربسته در این نوع مکان ها پر می شود

ب) اگر قصد دارید در یک محیط که به صورت روزانه در آن حضور دارید و بحث سرقت سارقین خیلی درصد پایینی دارد و بیشتر قصد بررسی و نظارت بر عملکرد روزانه محل خود در زمان حضور خود و یا مشتری ها را دارید میتوانید از سیستم های مداربسته ساده تر و ارزان قیمت تری استفاده کنید.

دوربین های مداربسته مستقل به نوعی از دوربین ها گفته می شود که تمام عملیات های ضبط و نمایش تصاویر، انتقال تصاویر و صدا را مستقلاً انجام می دهد این سیستم ها معمولا برای محیط های کوچک استفاده می شود و معمولا ضد آب نبوده و امکان استفاده در محیط های بیرونی را ندارد. ولی از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه هستند به طوری که قیمتش تا ۸۰ درصد ارزان تر از یک سیستم مداربسته معمولی را دارد و دیگر نیازی به هزینه نصب و راه اندازی ندارد زیرا اولا نیازی به کابل کشی ندارد دوما با توجه به راهنمایی داخل دوربین خود فرد مصرف کننده نیز می تواند به راحتی آن را راه اندازی کند.

از نقاط ضعف این سیستم ها این است که نمی توان تصاویر را برای مدت زمان طولانی مثلا ۲ ماه رکورد کرد و حداکثر زمان رکورد تصاویر ۲ تا ۷ روز است به همین دلیل برای مکان هایی که نیاز به ضبط تصاویر برای مدت زمان طولانی دارند مناسب نیست.

با توجه به راهنمایی های این مقاله می توانید به خرید مناسب ترین سیستم امنیتی جهت محل زندگی و یا کار خود اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی