872929

راهنمای انتخاب دوربین مانیتور کودک

مدت زمان مطالعه : ۵ دقیقه

امروز با توجه به مشغله زیاد و رشد تکنولوژی بسیاری از پدر و مادر ها برای مراقبت از فرزندان خود از دوربین های نظارتی و دیگر سیستم های مربوط به کودک استفاده می کنند. دوربین یا مانیتورهای کودک بسیار محبوب بوده و والدین برای ایمن نگه داشتن کودکان از آن‌ها استفاده می‌کنند، به همین دلیل حس می‌کنم که شما هم می‌خواهید همین کار را انجام دهید ولی نمی‌دانید کدام یک از این مانیتورها برای شما بهتر هستند. نگران نباشید، در این مقاله یاد می‌گیرید که چطور بهترین مانیتور کودک را انتخاب کنید.

مانیتور‌های کودک دستگاه‌هایی هستند که به شما این امکان را می‌دهند که از اتاقی دیگر یا حتی از طریق اینترنت، کودکتان را زیرنظر داشته باشید، حرف‌هایش را بشنوید و حتی تصویرش را ببینید. این دستگاه‌ها از بهترین فن‌آوری برای ارسال مستقیم ویدیو و صدا به یک تلفن همراه، تبلت، کامپیوتر یا یک لپ‌تاپ استفاده می‌کنند. انتخاب صحیح دستگاه مانیتور کودک کار آسانی نیست، چون گزینه‌های بسیار زیادی در بازار وجود دارد، با این حال، می‌توانید یاد بگیرید که ویژگی‌های اساسی که باید هنگام خرید برای چنین دستگاهی در نظر بگیرید چیست.

عواملی که هنگام خرید مانیتور کودک در نظر گرفته می‌شوند (ایمنی همیشه در اولویت قرار دارد)

وظیفه اصلی مانیتور حفظ ایمنی کودک است و زمانی که کودک گریه کرده و یا کارهایی انجام می‌دهد که نشان‌دهنده زمان تغذیه یا تعویض پوشک می‌باشد را شناسایی کند. به یاد داشته باشید که هدف اصلی‌تان، حفاظت از کودک شیرینتان است. بسیار مهم است که مطمئن شوید کودک در ایمنی کامل بسر می‌برد. درصورتی که این از نگرانی‌های عمده‌تان است، بهتر است مانیتور کودکی با قابلیت‌های صوتی و تصویری داشته باشید. اما مانیتور کودک توانایی کارهایی بیش از این‌ها را دارد. چرا به لطف تکنولوژی، این دستگاه‌ها ویژگی‌های اضافی‌ای دارند که کودک و حتی والدین را سرگرم می‌کند.

مثلا چطوره کودکتان را از طریق تلفن همراه تماشا کنید، موقعی که اون در حال لذت بردن از یک آهنگ خوب یا صدای شما را از طریق بلندگو هستش؟ جالبه، نه؟ بنابراین، بیایید این موضوع را به طور خلاصه بیان کنیم، عواملی که هنگام خرید مانیتور کودک باید در نظر گرفته شوند عبارتند از: ایمنی، قابلیت دسترسی، و سرگرم‌کنندگی.

بهترین مانیتور کودک


زمانی که جهت خرید مانیتور کودک اقدام می‌کنید، توجه‌داشته باشید که ایمنی در اولویت قرار دارد و مدل‌هایی را در نظر بگیرید که انتقال صوتی و تصویری‌اش مطلوب است.

 کیفیت صدایی

 کیفیت صدایی برای اطمینان از ایمنی کودک بسیار حائز اهمیت است. چرا که به شما این امکان را داده تا هر چیزی که در محیط رخ می‌دهد را بشنوید. پس اگر کودک گریه کرده و یا چیز دیگری اتفاق افتاده، حتی اگر دوربین دستگاه رو به کودک نباشد، شما متوجه خواهید شد. به دنبال مانیتور کودکی باشید که میکروفن خوب و انتقالی مطلوب از دستگاه به رایانه یا موبایل‌تان دارد. دقت داشته باشید که صدا به اندازه‌ی کافی بلند و رسا باشد تا هر صدایی از اتاق کودک برایتان قابل شناسایی باشد.

هیچ‌وقت دیگر امکانات سرگرم‌کننده دستگاه را اهمیت درجه اول خریدتان نگذارید، به یاد داشته باشید که نگرانی اصلی‌تان ایمن نگه داشتن کودک است. در رابطه با کیفیت صدا پرس و جو کنید. برخی از این دستگاه‌ها حتی می‌توانند صدای پس‌زمینه را فیلتر کرده و بر روی صداهای کودک تمرکز کنند تا از شنیدن صدای نوزاد درصورت گریه و نیاز به مراقب و توجه اطمینان حاصل کنید.

کیفیت ویدیویی

جهت اطمینان از ایمنی فرزندتان، باید دستگاهی با کیفیت ویدئویی خوب داشته باشید، اما توجه کنید که تنها به حرف فروشنده اکتفا نکنید. سوالات دقیق‌تری را در مورد کیفیت دستگاه، به خصوص برای شرایط محیطی مختلف، بپرسید. شخصا بیش از ۱۵ سال است که با دوربین‌های امنیتی حرفه‌ای کار کرده‌ام، پس لطفا به من اطمینان کنید … کیفیت ویدئویی دوربین می‌تواند بسیار متفاوت باشد. توصیه می‌کنم در هنگام خرید مانیتور کودک برند قابل‌اعتمادی را در نظر بگیرید چون کیفیت ویدئویی دستگاه می‌تواند به طور چشمگیری متفاوت باشد، به خصوص در محیطی تاریک که کودک در اطراف آن حرکت می‌کند.

به دنبال دستگاه‌هایی با رزولوشن بالا مانند Full HD یا ۴K باشید. رزولوشن به شما اجازه می‌دهد تا جزئیات بیشتری بر روی صفحه‌ی مانیتورتان داشته باشید که جهت کنترل کودک از طریق کامپیوتر یا حتی تلویزیون با صفحه نمایش بزرگ بسیار خوب عمل می‌کند. رزولوشن بالا برای زوم دیجیتال نیز مفید است، به همین دلیل شما می‌توانید از گوشی هوشمندتان برای زوم استفاده کرده و در این حالت بازهم امکان مشاهده‌ی جزئیات مهم اتاق را داشته باشید. مدل‌هایی را انتخاب کنید که رزولوشن ۴K داشته باشند، البته تا زمانی که ویژگی‌های دیگری مثل قابلیت مشاهده تصویر در تاریکی را فدای این کیفیت نکنید.

انتقال

مهم نیست که کیفیت ویدیویی و صدایی دستگاه چقدر خوب باشد اگر نتوانید این‌ها را از طریق انتقال‌دهنده دریافت کنید. پس در انتخاب دستگاه بسیار دقت کنید، تا در ارسال صدا و تصویر از طریق انتقال‌دهنده‌ها به جایی که هستید به مشکل نخورید.

انتقال محلی

برخی از مدل‌های مانیتور کودک تنها با انتقال محلی کار می‌کنند، به این معنی که می‌توانند جریان صوتی و تصویری را به یک گیرنده که در نزدیکی آن‌ها قرار دارد ارسال کنند. محدوده ارسال می‌تواند بسته به برند تغییر کند اما ۱۰۰۰ فوت میانگین حداکثر فاصله است.

مدلی که برای انتقال محلی استفاده می‌شود، دوربینی دارد که به‌عنوان فرستنده کار می‌کند و باید در اتاق بچه قرار داده شود. از آن طرف مانیتور کوچکی هم به‌عنوان گیرنده کار می‌کند تا به شما اجازه دهد که کودک را از اتاق دیگری مشاهده کنید. تصویر زیر مانیتور کودکی را نشان می‌دهد که با یک فرستنده (دوربین) و یک گیرنده (ناظر) تا ۹۰۰ فوت کار می‌کند. این مدل از دستگاه‌های بسیار محبوب فروشگاه آمازون (Amazon) است.

انتقال از راه دور

اگر می‌خواهید کودکتان را از خانه و یا از راه دور به وسیله اینترنت کنترل کنید، مانیتور کودک شامل ویژگی وای‌فای را بخرید که به شما اجازه می‌دهد از طریق اپلیکیشن تلفن همراه از آن استفاده کنید.

معمولا، این نوع دستگاه کارکرد خیلی خوبی دارد، اگر مدل‌های قابل‌اعتمادی هم‌چون Nanit Plus را انتخاب کنید. هنگام خرید مانیتور کودک، وای‌فای و مانیتور کودک هوشمند را مشاهده می‌کنید که می‌توانید بااستفاده از اپلیکیشن تلفن همراه اجازه دسترسی به دوربین را از راه دور بدهد اما مدل هوشمند دستگاه می‌تواند به‌علت ویژگی‌های اضافی نظارتی هزینه بیشتری را شامل باشد.

ویژگی‌های اضافی

مانیتورهای کودک می‌توانند لالایی و چیزهای خوب دیگری را برای سرگرمی نوزاد فراهم کنند و خیلی هم عالی است. بنابراین مدلی را انتخاب کنید که این ویژگی‌ها را تا زمانی که ایمنی و کیفیت آن‌ها، باتوجه به موضوعی که قبلا در این مقاله مورد بحث قرار گرفته‌است، تضمین شده باشند، انتخاب کنید.

نتیجه‌گیری

بهترین مانیتور کودک دستگاهی است که ایمن و قابل‌اعتماد باشد. فقط یک کالای خوب بخرید و از آنجایی که کیفیت رابطه‌ای مستقیم با ارزش آن دارد، دنبال دستگاه ارزان قیمت نباشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی