افزایش امنیت آپارتمان

راهکارهایی برای افزایش امنیت آپارتمان

مدت زمان مطالعه : ۴ دقیقه

امروزه با گسترش آپاتمان نشینی و بزرگ تر شدن جمعیت، مشکلات امنیتی زیادی برای افراد در آپارتمان ها پیش آمده است. این مشکلات به عواملی مثل نشناختن همه اعضای آپارتمان و بزرگ بودن فضا، زیاد بودن افراد در یک ساختمان، رفت و آمد بیشتر نسبت به مزل شخصی و دیگر مشکلات باشد.

برای افزایش امنیت آپارتمان، راهکارهای سنتی زیادی مثل روشن گذاشتن چراغ ها در هنگام مسافرت، استفاده از ماکت و یا برچسب جعلی سیستم های محافظتی و یا ایمن کردن قفل درب ها وجود دارد؛ اما مهمترین راهکاری که برای ایمن شدن آپارتمان پیشنهاد می­ شود نصب دوربین مداربسته و سیستم ­های حفاظتی است.

نصب دوربین مداربسته علاوه بر اینکه مانع سارقین از ورود به خانه می ­شود، در صورت بروز سرقت احتمالی نیز می تواند برای شناسایی سارق مفید باشد. بنابراین بهتر است با در نظر گرفتن یک بودجه اندک از یک ضرر بزرگ جلوگیری شود.

نقش درب و پنجره آپارتمان و ورودی ها برای افزایش امنیت


استفاده از درب های ضد سرقت باعث کاهش احتمال دزدی و امنیت بیشتر میشود. برای این منظور بسیاری از تغییر قفل در ورودی استفاده می کنند. علاوه بر آن بهتر است حتما سیستم امنیتی در قسمت ورودی که مهم ترین بخش آپارتمان است قرار گیرد.

در مورد پنجره ها نیز بهتر است ارتفاع آنها بالاتر باشد و حتما با پرده پوشیده شود. پوشاندن پنجره با پرده مانع نمایش فضای داخل میشود؛ از آن جایی که بیشتر سارقین پس از زیر نظر گرفتن یک آپارتمان دست به سرقت میزنند، بهتر است پنجره پوشانده شده تا از دید خارج شود.

نقش دوربین مداربسته برای افزایش امنیت


همانطور که اشاره شد دوربین های مداربسته نقش به سزایی در جلوگیری از سرقت ها دارند. یک دوربین امنیتی می تواند به طور شگفت آور و مقرون به صرفه ای، مناسب برای نظارت بر امنیت آپارتمان باشد. ممکن است تصور شود که دوربین ها باید به عنوان بخشی از یک سیستم امنیتی کامل نصب شوند، اما تعداد زیادی دوربین مستقل وجود دارد که یک فید مستقیم به تلفن همراه ارسال می کنند و امکان کنترل آپارتمان را از هرجای دیگر می دهد. بسیاری از زنگ های درب ویدئویی هوشمند دارای قابلیت تشخیص حرکت، دید در شب و مکالمه دو طرفه هستند.

The Best DIY Security Systems for the Home

نقش سیستم های امنیتی برای افزایش امنیت


معمولاً ایجاد تغییر در بنا برای نصب سیستم امنیتی در آپارتمان ها ناخوشایند است، بنابراین بسیاری از مستاجران فکر می کنند که نمیتوانند سیستم امنیتی مناسبی در نظر بگیرند. خوشبختانه ، اینطور نیست. سیستم های هشدار بی سیم از چسب برای تعمیر سنسورهای در و پنجره استفاده می کنند و می توان از تلفن هوشمند برای نظارت استفاده کرد. بسیاری از سیستم های امنیتی آپارتمان ها با آژیرهای مستقل (بدون صفحه کلید چسبناک و آژیر نصب شده روی دیوار) ارائه می شوند تا در صورت بروز مشکل افراد را آگاه کرده و مزاحمان را بترسانند.

از مزایای دیگر این سیستم ها وجود سنسور حساس در آنها است که میتواند در صورت بروز حوادثی مانند آتش سوزی، سریعا سیگنال هایی را به تلفن همراه ارسال کند تا از وقوع آن جلوگیری شود.

نصب بهینه سیستم های امنیتی


برای اینکه به سیستم امنیتی آسیبی نرسد و همچنین در معرض دید سارق نباشد بهتر است چند مورد رعایت شود.

  • مکان دوربین : از آنجایی که سارقین ممکن است از روش هایی مثل بریدن سیم یا رنگ زدن بر روی لنز آن استفاده کنند، بهتر است تا جایی که ممکن است دوربین و یستم مداربسته بالاتر نصب شود.
  • استفاده از پوشش محافظ : بهتر است برای جلوگیری از آسیب رسیدن به سیستم امنیتی از پوشش محافظتی استفاده شود.
  • مخفی کردن : بهتر است حداقل یکی از دوربین ها دور تر از دید قرار گیرد تا در صورت آسیب رسیدن به بقیه مدرکی در سترس باشد.
  • استفاده از سیستم امنیتی بی سیم : چون سیستم های آنالوگ سیم کشی در صورت قطع شدن سیم از کار می افتند، برای جلوگیری از این مشکل بهتر است سیستم های بی سیم با امنیت بالاتر و کیفیت بیشتر جایگزین شوند.
  • استفاده از دوربین با قابلیت پیشرفته : استفاده از دوربینی که بتواند قابلیت حرکت لنز و یا توانایی تشخیص پوشانده شدن لنز را داشته باشد، باعث اطلاع سریع تر از موارد مشکوک میشود.محل نصب دوربین مداربسته

نقش نور پردازی برای سیستم های امنیتی


نورپردازی مناسب از دو جهت حائز اهمیت است، یکی اینکه از ورود پنهانی سارقان به ساختمان جلوگیری می کند و دیگر اینکه دید دوربین مداربسته و سیستم های امنیتی را افزایش می دهد.

بنابراین بهتر است در نور پردازی راهروها، فضای بیرونی آپارتمان،پارکینگ و انباری ها دقت شود تا خطرات سارقین کاهش یابد. برای این کار میتوان از چراغ های تایمردار و یا چراغ های حساس به حرکت استفاده کرد و آنها را در بالای درب ورودی یا دیوار نصب نمود تا نورپردازی بهتری برای شناسایی داشته باشند.

کلام آخر

بهتر است برای افزایش امنیت آپارتمان از همه روش های ذکر شده استفاده شود و مهم تراز همه شناخت محله و همسایه ها است که باعث می­شود امنیت در مقابل افراد سودجو به خطر نیوفتد. وجود یک سیستم امنیتی مناسب و ورودی های ضد سرقت نیز این احتمالات را کاهش میدهد.

۲ دیدگاه

  1. سلام برای تامین امنیت کامل جهت جلوگیری از ورود غیر مجاز به آپارتمان دوربین کفایت میکنه یا خیر ؟!
    • سلام وقت بخیر قطعا دوربین های مداربسته برای پیشگیری از وقوع جرم و همچنین شناسایی افراد و وسایل نقلیه به کار میرود. برای کامل کردن امنیت آپارتمان بهتر است از سیستم های ورودوخروج (تک درب و آسانسور) نیز استفاده شود تا از ورود افراد غیر ساکن تا حد بسیار زیادی جلوگیری شود. برای هر واحد آپارتمان هم میتوان از سیستم دزدگیر (آژیر) نیز استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی