635761

برقراری امنیت در فضای بیرونی منزل

مدت زمان مطالعه : ۶ دقیقه

جهت محافظت و ایمن سازی فضای بیرونی منزل و بالا بردن امنیت خانگی راهکارهایی عملی و مقرون به صرفه وجود دارد و گزینه های متفاوتی برای ایجاد امنیت پیش روی مصرف کنندگان وجود دارد هرچند این گزینه ها برای هر خانه ممکن است متفاوت باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

در این مقاله سعی شده تا راهنمایی کاملی برای تشخیص نیازهای ایجاد امنیت و نظارت بر منزل و کمک به انتخاب مناسب ترین سیستم های امنیتی فضای باز برای منازل در اختیار شما قرار گیرد پس با الکاو همراه باشید.

 

نکات مهم برای انتخاب یک سیستم نظارتی :


یکی از نکات بارز و مهم در دوربین های نظارتی مخصوص فضاهای بیرونی-باز ، میزان مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی است که به دو قسمت ضد آب ، رطوبت و ضد گرد وغبار تقسیم می شود که در مقاله ای جداگانه با عنوان  دوربین های ضد آب و ضد گردو غبار در مورد این موضوع مفصل صحبت شده است.

در ابتدا به بررسی سوالات متداول برای انتخاب یک سیستم خوب جهت نظارت بر فضاهای بیرونی منزل خواهیم پرداخت.

 • چه مقدار از محیط فضای باز را میخواهید با دوربین های مداربسته پوشش دهید ؟

مقدار زاویه دید در دوربین مداربسته تعیین کننده ی میزان فضایی است که دوربین پوشش خواهد داد. هر چقدر که لنز دوربین باز تر باشد زاویه دید دوربین نیز به همان اندازه باز است. لنزهای با زاویه دید وسیعتر به شما کمک می کنند تا تعداد دوربین های موردنیاز برای پوشش دهی کامل منزل و متعلقات آن را به کمترین تعداد برسانید. بسته به میزان پوشش دهی موردنیاز خود و زاویه دید هر دوربین، به خریداری چندین دوربین یا مجموعه ای چندتایی از دوربین ها بپردازید تا فضای بیشتری از اطراف منزل خود را بازبینی کنید.

 

 • آیا فیلم های رکورد شده در دوربین مداربسته کیفیت تصویر (رزولوشن) مناسب است ؟

یکی از مهمترین ویژگی های دیگر در انتخاب و خرید دوربین مداربسته رزولوشن آن است. هر چه رزولوشن دوربین بیشتر باشد، تصاویر ضبط شده توسط دوربین از کیفیت بالاتر برخوردارد. در بهترین حالت ، برای ضبط تصاویر با وضوح بالا به رزولوشن ۱۰۸۰p یا بالاتر نیاز خواهید داشت. توجه کنید که ­در صورت اتصال دوربین شما به یک دی.وی.آر (DVR﴾ یا سایر دستگاه های ضبط، برای حفظ کیفیت بالای تصاویر، دوربین شما باید سازگار با کیفیت HD باشد.

 

 • آیا دوربین مداربسته شما قابلیت دید در شب دارد؟

قابلیت دید در شب در دروربین مداربسته یکی از ضروری ترین کاربردهای دوربین های نظارتی فضای باز است و برای تهیه تصاویر باکیفیت در شب   باید دوربین مداربسته ای با تکنولوژی اشعه مادون قرمز ﴿IR﴾ تهیه نمایید که دوربین های امروزی اکثرا دارای سوئیچ فیلتر اشعه مادون قرمز ﴿IR-CUT) در داخل خود سیستم هستند که بسته به شرایط نوری و فناوری مادون قرمز به صورت اتوماتیک فعال یا غیرفعال می شود. تعداد ال.ای.دی (LED﴾های مادون قرمز استفاده شده در یک دوربین به شما کمک می کنند تا میزان برد دید در شب یک دوربین را تعیین کنید.

————————————————————

 • بهترین نوع دوربین با توجه به نیازهای شما چیست ؟

دوربین های امنیتی که برای محیط های بیرونی دارای دو نوع اساسی – دوربین های دام ﴿Dome) و بولت (Bullet) – هستند. این دوربین های مداربسته به وضوح  برای مزاحمین بالقوه قابل دیدن هستند که موجب بازدارندگی از ارتکا به جرم می شوند، با این حال تعیین جهت قرارگیری یک دوربین مداربسته نوع دام که به عقب راندن مزاحمین بالقوه کمک می کند خیلی سختر است. نکته ی حائز اهمیت دیگری که در مورد نوع دوربین انتخابی وجود دارد، بحث نصب و قرارگیری آن روی سقف یا دیوار است که این مورد به شرایط محیطی و نوع دوربین انتخابی شما مربوط می شود.

 

 • آیا دوربین شما از ظرفیت ضبط کافی برخوردار است؟

در صورتی که مایل به بازپخش رخدادهای صورت گرفته در اطراف منزل خود باشید، به دوربینی نیاز پیدا خواهید کرد که دارای ظرفیت ذخیره سازی در محل یا قابلیت های ضبط ابری باشد. بیشتر دوربین های با قابلیت ضبط، دارای یک اسلات حافظه SD داخلی یا microSD هستند که فضای کافی برای ذخیره سازی را فراهم میکنند.

 

برخی از سیستم ها ویدئوها را روی دی.وی.دی ﴿DVD﴾ یا مینی-دیسک ضبط میکنند، اما بسیاری از آنها در حال حاضر در حالت مهاجرت به سوی تکنولوژی دی.وی.آر ﴿دستگاه ضبط کننده ی ویدئویی دیجیتال﴾ هستند. یک دوربین کامپیوتر-محور، ویدئوی شما را روی هارد کامپیوتر ضبط میکند و بازبینی آرشیو ویدئوهای قبلی را سرعت بخشیده و آسان میسازد.

 

 

 

 • آیا مایل به دسترسی به دوربین خود با کمک یک دستگاه هوشمند هستید؟

 

 

بسیاری از دوربین های نظارتی فضای بازی که امروز در دسترس افراد قرار دارند، قادر به ارسال پخش زنده ویدئوهای ضبط شده به گوشی تلفن همراه شما هستند. در صورتی که در طول روز یا برای یک بازه ی زمانی طولانی از منزل خود دور بوده و مایل به بررسی فضای موردنظر خود هستید، داشتن چنین قابلیتی بسیار اززشمند خواهد بود. از سازگاری دوربین انتخابی خود با دستگاه موردنظر اطمینان حاصل کنید.

 

 

 

 • آیا مایل به تهیه یک دوربین امنیتی سیم کشی شده یا بیسیم هستید؟

دوربین های بیسیم برای نصب و تغییر مکان بسیار آسان هستند، اما باتری این دوربین ها باید به صورت دوره ای چک شود تا محافظت کامل از افراد تضمین گردد. دستگاه های سیم کشی شده معمولا نیازمند نصب حرفه ای و دسترسی به یک پریز برق هستند، اما در مقایسه با دوربین های بیسیم تصاویر واضحتری را ارائه میکنند.

 • آیا دوربین مربوطه دارای ویژگی های پن/تیلت/زوم است؟

دوربین های دارای قابلیت های پن/تیلت/زوم از راه دور برای ایجاد پوشش دهی در مناطق بزرگتر ایده آل هستند و به کاربر اجازه میدهند تا بهترین زاویه دید ممکن را بدون تغییر مکان فیزیکی دوربین مربوطه پیدا کنند.

 

 

 

 • آیا مایل به تهیه دوربینی با ویژگی های صرفه جویی در مصرف انرژی هستید؟

مصرف انرژی دوربین های نظارتی میتواند بسیار بالا باشد، اما در صورت پیدا کردن یک مدل دوربین که تنها در صورت تشخیص حرکت شروع به ضبط کند، هزینه های کارکرد دوربین را میتوان به شکل قابل توجهی کاهش داد. بسیاری از مدل دوربین ها حتی میتوانند در صورت تشخیص یک امر غیرمعمول، هشداری ایمیلی را برای شما ارسال کنند تا بدین شکل دیگر نیازی به بازبینی مداوم ویدئوها از سوی شما نباشد.

 

 

 

 • قصد چه میزان هزینه کردن را دارید؟

با بودجه ای کمتر از ۹۹ دلار شما میتوانید یک سیستم امنیتی مداربسته تهیه کنید، اما این ضرب المثل را به یاد داشته باشید که میگوید:‌ «هر چی پول بدی، آش میخوری». ارزش یک سیستم ﴿یک دوربین﴾ ابتدایی و با کیفیت نسبتا خوب معمولا بین ۲۰۰-۱۰۰ دلار است و برای دوربین های چندگانه، دوربین های فضای بسته/باز، سیستم های فوق العاده عالی به همراه ویژگی های غیرقابل تصور، این قیمت میتواند به هزاران دلار نیز برسد.

 

 

 

 • یک سیستم نظارت ویدویی چه مزایایی دارد؟

بهترین چیز در مورد یک سیستم نظارت ویدئویی خانگی، تعداد چشم های بیشتری است که در اختیار شما قرار میگیرد. با این چشم های میتوانید ببینید که چند بار یکی از افراد از خانه خارج شده و بیست دقیقه بعد متوجه خاموش نکردن ترموستات یا قفل نکردن درب روبرویی شده است؟ شاید پرستار بچه شما جدید باشد و قابلیت کنترل و بررسی رفتار او برای شما حائزاهمیت باشد. نیازهای هر یک از اعضای خانواده مزیت های منحصر به فردی را دیکته میکند.

قابلیت های نظارتی ۲۴ساعته/۷روز هفته ای در هر جایی که دوربین نصب شده باشد.

ویژگی ذخیره سازی، گزارشاتی را از رخدادهای گذشته نگهداری میکند.

سایر قسمت های منزل یا مناطق اطراف آن را از هرکجا «ببینید».

«منتظر» رسیدن فرزندان خود از مدرسه بمانید.

امنیت اعضای کهنسال خود را چک کنید.

حرکات حیوانات خانگی را بازبینی کنید.

افراد پشت در را ببینید.

 

 • عملکرد امنیت نظارت ویدئویی چگونه است؟

یک سیستم نظارت امنیتی معمولا شامل چندین دوربین – فرقی نمیکند که سیم کشی شده باشد یا بیسیم – متصل به یک دی.وی.آر ﴿DVR﴾ است که به ذخیره سازی تصاویر و نمایش آن روی یک مانیتور میپردازد. مانیتور مربوطه شاید یک تلویزیون مداربسته باشد که از خانه بتوان آن را بازبینی نمود و یا شاید یک دی.وی.آر باشد که قادر به ارسال تصاویر به دستگاه های متصل به وبی همچون یک کامپیوتر، تبلت یا گوشی هوشمند می باشد؛ از طریق این دستگاه ها میتوان به صورت زنده و یا در صورت تقاضا به بازبینی وقایع پرداخت.

 

ویژگی های نظارت ویدئویی

علیرغم وجود تعداد زیاد ویژگی های جذاب موجود در سیستم های نظارت ویدئویی خانگی، نیازهای خانه و اعضای خانواده کار انتخاب را نسبتا آسان میسازند. اندازه ی ملک موردنظر، سن اعضای خانواده و حتی امنیت محله برخی از مواردی هستند که باید موردتوجه قرار بگیرند. برخی از این ویژگی های ارزشمند در ادامه مقاله لیست شده اند:

تشخیص حرکت

دید در شب

قابلیت ضبط

تهیه تصاویر با رزولوشن بالا باری نمایش واضح تر

میکروفون ها و/یا اسپیکرها

دوربین های مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی و/یا هرگونه ضربه

هشدارهای از راه دور

قابل توسعه برای افزودن دوربین های بیشتر به سیستم

 

 • آیا باید نسبت به خرید یک سیستم نظارت ویدئویی اقدام نمود؟

یک سیستم نظارت ویدئویی، بخش گرانبهایی از یک سیستم امنیت خانگی است. قابلیت اتصال روزانه به خانه و خانواده خود و حفاظت افزون ارائه شده در برابر مزاحمین هر دو از مواردی هستند که این سیستم ها را تقریبا برای همه افراد سودمند میسازند. با این اوصاف، چه کسانی باید این چشم های اضافی را مدنظر قرار دهند؟

صاحبان منازلی که به  دنبال اتصال تصویری ۲۴ساعته/۷روز هفته ای به خانه و خانواده ی خود هستند.

هر کسی که تمام روز بیرون از خانه است یا اغلب در حال مسافرت است.

خانواده هایی که اغلب افراد زیادی به آنجا رفت و آمد میکنند – باغبان ها، سرایدارها و پرستار بچه ها.

خانواده هایی که دارای اعضای کهنسال، نوزاد یا کودکان کم سن و سال و حیواناتی هستند که شاید نیازمند مراقبت و بازبینی از بخش های مختلف خانه باشند.

صاحبان خانه ای که به دنبال امنیت افزوده و آسودگی خیالی که به همراه نظارت ویدئویی می آید هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی