778592

سیستم های کنترل هوشمند سرمایشی و گرمایشی

مدت زمان مطالعه : ۳ دقیقه

یکی از مزایا خانه هوشمند و هوشمند سازی منازل کنترل کردن دمای خانه با استفاده از قطعات و سیستم کنترل هوشمند گرمایشی-سرمایشی است. با هوشمند نمودن سیستم سرمایش و گرمایش ساختمان یا منزل، شما نیازی به روشن یا خاموش کردن این سیستم‎ها و یا تغییر درجه و کم یا بیشتر کردن قدرت این سیستم ها ندارید، چرا که با تعیین میزان دمای مطلوب خود در این سیستم، از دمای مطلوب برخوردار شده و علاوه بر این در مصرف انرژی نیز صرفه جویی می کنید.

سیستم کنترل هوشمند گرمایشی-سرمایشی


به دلیل ارتباط کلید هوشمند اختصاصی با سنسورهای تعیین دما، سیستم به صورت اتوماتیک عمل کرده و در صورت نیاز، سیستم گرمایش یا سرمایش را فعال می‎کند. شما می‎توانید از طریق کلیدهای اختصاصی سیستم هوشمند گرمایش و سرمایش درجه آن را به صورت دستی کم و زیاد کنید.

 

یکی از ویژگی‎های مهم سیستم گرمایش و سرمایش هوشمند، کنترل از راه دور قبل از ورود به خانه و عمل کردن سیستم بصورت اتوماتیک در هنگام خواب است و نیاز نیست که شما برای تنظیم این سیستم هوشمند حتما در خانه حضور داشته باشید.

 

صرفه جویی در مصرف انرژی در خانه‌های هوشمند


امروزه سیستم های متنوعی برای تامین نیازهای سرمایشی و حرارتی ساختمان ها وجود دارد. این سیستم ها در کنار نقش کلیدی که در ساختمان برای ایجاد فضای با طراوت و تولید هوای مطبوع ایفا می نمایند، به عنوان عمده ترین مصرف کنندگان انرژی در ساختمان نیز مطرح می باشند. در بیشتر مواقع بدلیل عدم اعمال مدیریت صحیح در به کارگیری این سیستمها علاوه بر کاهش راندمان کاری آنها،  هزینه های گزافی را به عنوان مخارج تعمیر و نگهداری متقبل می شوند.

 

استفاده از سیستمهای کنترل هوشمند دما در منزل های هوشمند ، علاوه بر امکان کنترل دستی و یا هوشمند (برنامه ریزی شده) دمای محیط و ارائه گزارش از دمای نقاط مختلف ساختمان ، این امکان را میدهد تا در زمانی که پنجره ها به اشتباه باز باقیمانده اند و سبب کاستن انرژی می گردند، با اعلام هشدارهای لازم ، شما را از این امر مطلع ساخته و در صورت عدم توجه به هشدارها در یک فاصله زمانی معین، سیستم به طور اتوماتیک اقدام به قطع سیستم تهویه نماید !

 

همچنین توسط سیستم هوشمند کنترل دما، دمای ساختمان بصورت مجزا قابل کنترل و تنظیم می باشد. برای نمونه می توانید برای قسمت های گوناگون ساختمان و بسته به نوع کاربری محل ( اتاق خواب، پذیرایی، گلخانه و… ) دما های متفاوتی را تنظیم نمایید و سیستم هوشمند بصورت خودکار دمای این قسمت ها را کنترل می‌کند.

 

ویژگی سیستم کنترل دمای هوشمند:


ویژگی منحصر بفردی که سیستم کنترل هوشمند دما به ساختمان شما می افزاید، امکان کنترل از راه دور دمای ساختمان می باشد. شما می توانید مدتی قبل از ورود به ساختمان ( برای مثال در فصل زمستان )، سیستم تهویه را تا زمان ورود به خانه پرکار نمایید، دمای محیط مطابق با خواست و سلیقه شما تنظیم می‌شود. این امر نه فقط هزینه های حفاظت سیستم های سرمایشی و گرمایشی شما را کاسته و به طول عمر آنها کمک می نماید ، بلکه شما را در مصرف بهینه انرژی و کاهش هزینه ها و ایجاد آسایش، کمک خواهد کرد.

 

مزایای کنترل سیستم سرمایش و گرمایش در منزل هوشمند:


 • کنترل یکپارچه سرمایش و گرمایش بر اساس دمای دلخواه کاربر
 • کاهش مصرف انرژی با استفاده از سناریو‌های مبتنی بر زمان، حضور و شرایط محیطی
 • کنترل سیستم سرمایش و گرمایش بدست کلید‌های هوشمند، ترموستات هوشمند، نرم افزار، ریموت کنترل، تاچ پنل تلویزیون و از راه دور
 • تعریف انواع سناریو از قبیل: تعیین موعد کارکرد سیستم در فصول سرد و گرم، امکان روشن خاموش کردن سیستم از هر نقطه و هر مکان، امکان برگزیدن و تعیین دمای مطلوب
 • گزینش درست نوع سیستم تهویه دلنشین-دلپذیر برای یک قسمت از خانه یا ساختمان .

موارد مهم در انتخاب سیستم هوشمند کنترل سرمایش-گرمایش:


عمده ترین مواردی که در انتخاب یک سیستم سرمایش ، گرمایش هوشمند باره توجه قرار می گیرند:

 • امکانات مالی شخصی یا سازمان سرمایه گذار
 • فضا یا ساختمان(هدف، موقعیت مکانی)
 • مشخصات بیرون ساختمان، دما، رطوبت، باد، تابش، آفتاب، سایه
 • تغییرات بار گرمایشی درون ساختمان(ساکنین، چراغ ها)
 • قابلیت ساختمان در ذخیره حرارت اکتسابی
 • جنبه های فیزیکی فضا یا ساختمان از نظر تطبیق با سیستم تهویه دلنشین-دلپذیر تجهیزات و تنظیم عملکرد سیستم تحت بار گرمایشی جزئی
 • انتظارات وایده های شخصی کارفرما در باره کیفیت هوای محیط.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی